همین الان تیم ملی والیبال بانوان تیم ملی والیبال

همین الان: تیم ملی والیبال بانوان تیم ملی والیبال تیم ملی ایران تیم والیبال کاوه رضایی فیلیپین بازیکنان مسابقه ایرانی والیبال

گت بلاگز اخبار اجتماعی روزی که پسرها گریه کردند!

در پنجمیــــــــن و ششــــــــمین روز از شصت و هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم برلین آلمان بیش از آنکه فیلم‌های بخش مسابقه خبرساز باشند، بعضی آثار پخش پانور

روزی که پسرها گریه کردند!

روزی که پسرها گریه کردند!

عبارات مهم : جایزه

در پنجمیــــــــن و ششــــــــمین روز از شصت و هشتمین دوره جشنواره بین المللی فیلم برلین آلمان بیش از آنکه فیلم های بخش مسابقه خبرساز باشند، بعضی آثار پخش پانوراما (افق ها) نظرها را جلب کردند و یک بار دیگر سران برلیناله نشان دادند که به قسمت های ظاهراً جنبی این جشنواره هم توجهی خاص دارند.

پر سر و صدا ترین فیلم های به نمایش درآمده در بخش پانورامای «برلین 2018» طی روز های دوشنبه و سه شنبه «پسرها گریه می کنند» کار برادران دینوچنزو ایتالیایی، «پیدایش» ساخته ارپاد بوگدان مجاری، «جبرییل» به کارگردانی هنریکا کول آلمانی، «مالامبو، مرد خوب» کار سانتیاگو لوزای آرژانتینی و «لبه رودخانه» ساخته ایسائو یوکی سادای ژاپنی بودند و در میان آنها «پسرها گریه می کنند» گوی سبقت را از همگان ربود و یک بار دیگر ثابت کرد سینمای ایتالیا به رغم فرو افتادن از برج عاج طی 35 سال اخیر و دور افتادن از اعصار طلایی اش که سال های 1945 تا 1980 را پوشش داد، هنوز در بعضی موارد بعضی حرف های رسا را جهت گفتن دارد، به طوری که هیأت ژوری برلیناله 2018 به سرکردگی تام تیک ور آلمان به صراحت اعلام کرد از حضور نداشتن این فیلم در بخش مسابقه (آنجا که جایزه مهم یعنی خرس طلایی اهدا می شود) غمگین است.

این در حالی است که از 24 فیلم شرکت داده شده است در این بخش فقط 19 تا را وارد مسابقه جهت کسب جایزه کرده و به دلایلی مبهم اعلام کرده اند که 5 فیلم دیگر به رغم پخش شدن در این قسمت جزو ملاحظات هیأت ژوری قرار نمی گیرند و در نتیجه جایزه ای برایشان متصور نیست.

جنایت های مافیایی در نزدیکی شهر شهر رم
«پسرها گریه می کنند» که می توانست جای هر یک از حاضران در بخش مهم چه جایزه بگیرها و چه جایزه نگیرها را پر کند، راجع به گمراهی ها و مشکل های زندگی در ایتالیای کنونی است و داستانی قابل لمس و کارآکترهایی قابل همذات پنداری دارد. در این فیلم که آندریا کارپنزانو، متنئو اولیوتی، میله نا مانچینی، ماسیمیلیانو تورتورا، لوکا زینگاره تی، دیمیترا بلینا و میکلا دی روسی نقش های مهم تر را بازی کرده اند، دو نوجوان را در مرکز اتفاقات می بینیم. آنها میرکو و مانولو نام دارند و در نزدیکی شهر شهر رم و در شرایطی سخت زندگی می کنند.

یکی فقط پدرش بر جای مانده و دومی تنها از حمایت مادر برخوردار است و در نتیجه در دبیرستان نمرات خوبی نمی آورند و مجبورند تن به مشاغلی سطح پایین بدهند تا به گذران امور زندگی به وسیله والدین ارزش یاری برسانند. امید آنها رسیدن به یک زندگی بهتر است ولی یک شب در تعقیب و گریز با مردی که امیدوارند با زدن پول او نان شب خانواده را جور کنند، وی را به قتل می رسانند و در نتیجه گذارشان ناخواسته به مافیای منطقه می افتد و مجبورند گماشته های آنان شوند و این به معنای عوض کردن دراماتیک مسیر زندگی آنها است.

درست است که از این بعد کارهای وظیفه شده است به وسیله سران مافیایی خود را انجام می دهند و فوران پول باعث باد کردن جیب هایشان می شود ولی عملاً از زندگی شرافتمندانه دست می شویند و با سرعتی هرچه زیاد به سوی تباهی می روند و چه چیزی بدتر از اینکه بعد از اوجگیری مالی دست به قطع ارتباط با خانواده و دوستان سابق خود می زنند تا هرگز به دام پلیس بیفتند که رد آنها را زده و در پی بازداشت ارزش است و گریه درونی و پشیمانی فکری آنها از همین بابت است ولی راهی جهت بازگشت ندارند.

نشریه پرشمارگان واریه تی امریکا، دیروز (سه شنبه) «پسرها گریه می کنند» را از عالی ترین آثار جشنواره «برلین 2018» توصیف و تصریح کرد که برادران دینو چنزو که علاوه بر کارگردانی فیلم سناریوی آن را هم نوشته اند نمادی آشکار از نسل تازه سینماگران ایتالیا هستند. مردانی که هرگز به سطح غول های افسانه ای نئورئالیست مانند روبرتو روسه لینی، فده ریکو فلینی و لوچینو ویسکونتی نمی رسند ولی لااقل جهت روال فعلی سینمای ایتالیا که از کمبود ایده های نو زحمت می برد، آبرو داری می کنند.

دفرمه های سینمای لهستان
پیشتر از سایه انداختن فیلم های بخش افق ها بر سر آثار قسمت مسابقه در دو روز گذشته گفتیم ولی سه شنبه نخستین مرتبه نمایش فیلم «Mug» کار مالگورنه اتا ژوموف کا لهستانی در جشنواره تحقق یافت و فیلمی که لهستان امیدوار است یکشنبه شب آینده گوشه ای از جوایز برتر جشنواره را به خود تخصیص داده شده است دهد، مورد قضاوت داوران قرار گرفت. این فیلم با بازی ماتئوژ کوشی کیوویچ، آگنیژگا پودسیادلیک، رومن گانکاشیک و داریوژ ژیناکی در نقش های عمده راجع به مردی است که دست به جراحی پلاستیک روی صورتش می زند ولی عوض کردن محسوس سیمایش بعد از عمل او را دچار بحران معنوی و بحران هویت می کند و نمی تواند با تبعات این قضیه کنار بیاید.

مالگورزاتا ژوموفکا کارگردان فیلم بعد از اتمام نمایش دیشب آن در برلین توضیح داد که اگر اکثر تصویرهای او در وسط و عمق شفافیت دارند ولی در گوشه ها محو و کشدار به نظر می رسند. جهت رساندن این توصیه به بینندگان است که چطور کاراکتر مهم فیلم بعد از عمل جراحی نه فقط خود را دفرمه بلکه کل دنیا را نیز عوض کردن شکل داده و خدشه دار می بیند. این فیلم 91 دقیقه ای از 17 فروردین 1397 در اروپای غربی و از 26 اردیبهشت این سال در قسمت هایی از امریکای شمالی اکران عمومی خواهد شد.

روزی که پسرها گریه کردند!

روزنامه ایران

واژه های کلیدی: جایزه | زندگی | نمایش | مسابقه | ایتالیا | ایتالیا | جشنواره | برلین آلمان | جشنواره بین المللی فیلم

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz